Únor 2013

Oblíbená série || Vampýrská akademie

20. února 2013 v 21:37 | ⊱Wᶒᵰdişeęҡ⊰ |  Oblíbené knihy/série
Hola hola, blog mě volá! :3
Tentokrát jsem si vybrala svou zatím asi nejoblíbenější knižní sérii - Vampýrskou akademii.
Na začátek musím říct, že pro doslova protrpěném devátém dílu Školy noci se mi do další knize o upírech na akademii vůbec nechtělo. Ale opak se stal pravdou - to, co se mi zdálo jako "další kniha na stejné kopyto" - se rázem proměnilo v naprosto nejlepší upíří sérii.
Autorčin styl psaní je neuvěřitelně čtivý a během půl hodiny, kdy jsem přečetla asi 30 stránek jsem si ani neuvědomovala, že jsem toho tolik přečetla. Richelle Mead a její Vampýrská akademie se skládá celkem ze šesti dílů. První díl je dějově docela nezáživný, žádné extra revoluce, ani bitky upírů vzájemně kousajících se do zadnic, ale jemný děj, který se pomalu chýlí k tomu hlavnímu.
Hlavní hrdinka Rose, tvrdohlavá, arogantní, sprostá, nebojácná, tak trochu kluk (chováním!!!), ale přesto elegantní se mi jako postava hodně líbí. Dělá si vše po svém, sjedná si pořádek a ničeho se nebojí. Umí vyměknout, ale také si umí poradit. Není nijak příliš vlivná, nemění svět, ani se nesnaží být "moudrost sama". Lissa, její královská nejlepší kamarádka je slušná, vzorná a vždy perfektně upravená, a přesto jsou si tak podobné!
Hlavní postavy, které mě zaujaly: Rose, Lissa, Dimitrij (♥♥♥ - nepochopíte, pokud si nepřečtete, muhahaaaa). Tyto tři postavy jsou mi prostě nejpříjemnější. :))
A hlavní zápletku vám co? Neprozradím.........možná:3

Oblíbená kniha || Dítě zvané to

7. února 2013 v 21:05 | ⊱Wᶒᵰdişeęҡ⊰ |  Oblíbené knihy/série
Ahoj ahoj,
rozhodla jsem se napsat další článek na téma "recenze". Tentokrát jsem si vybrala knihu, kterou jsem dohromady četla asi pětkrát - Dítě zvané to autora Davida Pelzera. Příběh se odehrává v Kalifornii, pro zvědavé hlavičky ano, je to podle skutečné události. Můžu říct, že jako jedna z mála knih tahle se mnou opravdu zatřásla.
"Než mě matka začala týrat, byli jsme dokonalá rodina šedesátých let. "
Jak už by vám mělo být jasné z úryvku, jedná se o příběh malého Davida, který je týrán jeho vlastní matkou. Do školy chodí neumytý, ostatní děti si zacpávají nosy a učitelky se ovývají rukou, protože nemohou vystát ten zápach.
Když vcházím do třídy, všichni kolem si zacpávají nos a syčí na mě.
Když jsem tuto knihu četla poprvé, držela jsem slzy na krajíčku. Bylo mi hrozně při představě, že já si ležím doma v teplíčku, v župánku a v postýlce, kdežto hlavní hrdina tohoto příběhu tohle zažíval a dělal loutku pro potěšení své mamince. Co mě ale nejvíce dojalo byl nádherný Epilog - Žiju.

Tuto knihu rozhodně doporučuji všem lidem na světě. Žádná fantasy knížka ani nic podobného podle mě nemá na tuto knihu. Klobouk dolů pro autora, smekám. ♥

Overload, lots of ASDF || 1. kapitola

3. února 2013 v 10:50 | ⊱Wᶒᵰdişeęҡ⊰ |  Overload
První kapitola mého příběhu, snad se vám bude líbit. Rozhodně komentujte, nebojím se kritiky :)
Wendiseek


Oblíbená série || Škola noci

1. února 2013 v 21:44 | ⊱Wᶒᵰdişeęҡ⊰ |  Oblíbené knihy/série
Tato série, Škola Noci mě něčím zaujala i zklamala. Jejími autorkami jsou americká spisovatelka P.C.Castová společně se svou dcerou Kristin Castovou, kterou napadl Internát pro upíry. Série se skládá z 9 knih. Její první díl - Škola noci: Označená - mě velmi zaujal. Když jsem jej začala číst, viděla jsem v knize tu nejlepší, kterou jsem kdy četla. Děj byl pro mě velmi záživný a dokáže čtenáře upoutat, skvěle se čte. Jakmile jsem přikročila k 2. dílu, bylo mi jasné, že tohle bude mít ještě hodně dlouhé pokračování, protože to bylo velmi napjaté. Jeden den jsem dokonce celý pročetla a od knížky jsem se neodtrhla ani v noci, takže jsem četla i v noci (blázen?). Ovšem, v 3. díle - Vyvolená se odhaluje všechna hlavní podstata série a řekla bych, že až do 9. dílu, ve kterém se v podstatě nic EXTRA nestane se příběh neskutečně táhne. Asi u 7 dílu jsem si řekla, že vynechám pár stránek, protože mě opravdu některé části ohromně nebavily, ale vydržela jsem. Když jsem se po dlouhém přemlouvání dokopala k 9.dílu ŠN, abych zjistila skrytou pravdu a konec, dozvěděla jsem se kulové. Kniha skončila uprostřed děje a teď čekej na 10 díl, ve kterém se možná něco stane. Série - především 9 díl mě velmi odradil, dá se to popsat i jako Americký Trolling spisovatelky Castové.
Na této sérii se mi nelíbí ta přihlouplá spojitost s něčím středověkým a zároveň moderním. Například takový jeden z hlavních hrdinů Kalona. Je to padlý anděl, nádherný, černé rovné vlasy spadající do obličeje, nádherná černá křídla, která má složená na zádech. Hlavní hrdinka po něm touží, ale zároveň ho odmítá, protože to není správné. Kalona je starý anděl, který byl vyhnán z bohynina ráje, Nyxiné říše. Na přelomu osmého a devátého dílu mu Afrodita dává svůj Iphone, aby zavolal svým znetvořeným dětem - krakounům - Polovina těla (asi ta spodní) je lidská a horní polovina (???) je ptačí.
"Kalona si sedl na kámen pod stromem, vytáhl Iphone, aby zavolal svým dětem."
Trochu blbost, ne? 
Každopádně, kromě těchto naprosto-nesmyslplných částí má tato kniha i světlé momenty. Například romantické části Zoey a Starka.. Zoey a Heatha.. Zoey a Lorena........
Obálka knihy se mi hodně líbí, myslím, že má jako jedna z mála knih hodně povedenou obálku :) Jednoduchou, ale pěknou :)

Všechny díly z této série na bux.cz:


Novely k sérii:
Detail titulu Škola noci: Lenobiin slib Detail titulu Škola noci: Drakova přísaha

K této sérii bylo vytvořeno i RPG:

Tuto sérii hodnotím 6/10. Rozhodně se kniha skvěle čte, ale pro někoho může být nudná. :)) Tak si ji přečtěte a podělte se se mnou o váš názor!

Oblíbené blogy

1. února 2013 v 10:17 | ⊱Wᶒᵰdişeęҡ⊰ |  Oblíbené blogy
Tento článek teprve rozepisuji, takže sem přibude ještě spoooooooousta blogů :)
"Nikdy nevíš, jak vysoko můžeš létat, dokud neroztáhneš svá křídla."

• ~ • ~ • ~ •

Tento blog mě zaujal především pro své příběhy, články a zajímavé poznatky. Líbí se mi jak jednoduchý design, tak autorčin styl psaní. Upoutal mě i jednoduchý design, který přesto skvěle vypadá. Nevím, co vytknout, autorku znám osobně a můžu říct, že je to úžasný člověk s velkým srdcem, podobný blázen jako já. Určitě tento blog doporučuji všem, kteří mají rádi povídky.
____________________________________________________________
Na tento blog chodím v poslední době pravidelně, opět znám autorku z reálu, ale to nemění nic na mém názoru na blogu, ani ho nijak neovlivňuje. Blog má naprosto úžasný design. Pro někoho se může zdát jednoduchý a nezajímavý, mě velmi zaujal a jak je u mně normální, miluju kombinaci modré (víceméně jakékoliv barvy) a černé. Můj blog je tak trochu suchar, já černou nevedu ^.^
____________________________________________________________
Další povídky a příběhy, tentokrát v podání mé kamarádky Klárky, skvělý blog, styl psaní i různých recenzí je super, design jednodušší, možná bych trošku změnila barvu písma, ale jinak super :) Nemám co vytknout, vím, že pořád říkám to samé.. ale DOPORUČUJI :))
____________________________________________________________
Tato blogerka píše jeden z úžasných příběhů, který si vždy ráda přečtu. Tento příběh se jmenuje "Krvavý pokrm" a skládá se ze 4 částí, ikdyž občas bych (za některé části) autorku nakopala do zadnice, ale jinak naprosto skvělý příběh. Co se týče blogu, líbí se mi menu, design jde v tomto případě trochu mimo mě, každopádně tento blog můžu jenom doporučit :)
____________________________________________________________
Tak sem chodím v poslední době od objevení každý den, nejvíce mě vždycky rozesmějou některé články autorky. Pokud i vy žijete rádi tak rozhodně sem zajděte :)) Doporučuji :)
____________________________________________________________
Tento blog, spíše web mě hodně zaujal, především díky svým recenzím na knihy a svými články. Díky jejím recenzím si vybírám knížky a můžu říct, že většina (tak 8/10) mě opravdu zaujalo. Sem chodím asi každý den a pokud nevíte, jakou knihu či sérii si přečíst, rozhodně sem zajděte! :) Doporučuji.